psie plemeno Alabame

Alabai alebo stredoázijský ovčiaknajstaršie plemeno bojových a strážnych psov, história plemena je staršia ako 2000 rokov. Spočiatku boli títo psi vychovávaní, aby chránili stáda oviec pred vlkmi, rovnako ako ochranu človeka pred nezvanými hosťami - ľuďmi alebo predávajúcimi.

Alabaiové charakteristiky

Pre stredoázijského pastiera sú charakteristické tieto vlastnosti:

 • mierna agresivita;
 • preventívna reakcia;
 • silne rozvinutý územný inštinkt.

Vzhľad Alabaiho inšpiruje rešpekt - totosilný, silný, vysoký pes (v kohútiku 60 cm) s masívnou hlavou a krátkym volumetrickým čenichom. Farba môže byť odlišná - biela, čierna, šedá, červená, opálená. Uši a chvost sa najčastejšie zastavujú v prvých dňoch života šteniatka.

Tréning Alabai

Pes Alabai je úplne sebestačný, nezávislý,pokojný, slobodný. Avšak s riadnou výchovou bude počúvať vodcu balíčka a stane sa vynikajúcim spoločníkom pre svoju rodinu a deti. Preto musíte venovať náležitú pozornosť tréningu, ktorý pre alabai zvyčajne začína vo veku 6 mesiacov a po 9 mesiacoch má šteňa vo vás už vodcu, musí nosiť papuľa a vedieť nasledujúce príkazy:

 • zákaz "nie je povolený";
 • pohyb "ďalší";
 • "Namiesto";
 • "Pre mňa";
 • "Stoj".

Pes by mal byť pokojný o tom, čo vyvezmite si misku, posúvajte jedlo atď. Cieľovo a dôsledne dosiahnuť titul vodcu balíčka, vedúceho s pomocou príkazov, intonácií, akcií. Ste povinný položiť správne správanie psa, kým je ešte šteňa.

Starostlivosť o Alabamu

Stredoázijský ovčiaksám na ulici, ale tiež môžem zvyknúť na bývanie v dome. Neodporúča obsahujú Alabame plemeno psa v byte, nebude dostatok voľného miesta, a to môže mať nepriaznivý vplyv na jeho charakter.

Často veľa majiteľov stavia špeciálnu voliérupre alabaya. Pes sa cíti dobre na ulici, má box na spanie a baldachýn od tepla. Nezabudnite na chôdzu: aj keď žijete vo voliére, Alabai sa musí zahriať, cítiť fyzicky stresovaný.

Psy tohto plemena nevyžadujú veľa starostlivosti, ichVlna je odolná voči nečistotám a vyzerá dobre aj po dlhých prechádzkach lesom. Na jar sa vyskytuje silné opojenie, ak si to prajete, môžete na pódiu vyčistiť psa a odstrániť vlnu. Vyčistite psy uší, najmä ak sú príznaky infekcie, nezabudnite na ne uchytiť pazúry, ak je to potrebné.

Sexuálna zrelosť Alabai dosahuje 6-8 mesiacov,Avšak prvé párenie sa má uskutočniť nie skôr ako 18 mesiacov, alebo tretí estrus a u psa najskôr 24 mesiacov. Na 9. až 14. deň estru sa môžete začať páčiť Alabai. Rozlišujte medzi manuálnym a voľným párením. Voľné párenie je možné, ak zvieratá neprejavujú navzájom zjavnú agresiu a už majú skúsenosti v takých záležitostiach. Pri ručnom pletení majiteľ pomáha svojmu psovi, utešuje ju a drží si žalúdok jeden po druhom. V prípadoch agresie si môžete dať papudu.

Alabai je zdravé plemeno, ochorenia zriedka prevažujúono. Existuje však možnosť dysplázie kyčelného a lakného kĺbu, tak dôkladne zvážte jedlo psa, malo by byť plné vápnika, najmä u šteniatok.

Ako sa živí alabai?

Spočiatku určiť spôsob podávania: buď úplne prirodzené jedlo, alebo len suché jedlo. Nekombinujte obidve spôsoby!

Kŕmenie alabaju s prírodnými potravinami by malo zahŕňať:

 • chudé mäso (hovädzie mäso, teľacie mäso);
 • čiastočne vedľajšie produkty;
 • ryžová kaša, ovsená kaša, pohánka;
 • nevýhody Alabai

 • zelenina.

Kŕmiť psa dvakrát denne, v pomere proporcionálnom k ​​hmotnosti psov, nezabudnite na dostatok čistej pitnej vody!

Nevýhody Alabai vyplývajú z jeho dôstojnosti -silu a ochranný inštinkt. Nikdy nezabudnite, že predtým, než sa stane pes, ktorý dokáže uškrtiť vlka a v neprítomnosti - iného psa. Veľmi pozorné vzdelávanie Alabai, musíte jasne analyzovať situáciu a upraviť správanie psa v ňom - ​​chváliť, zakázať alebo dať slobodu. Mali by ste trénovať výcvik psov a vždy cítiť vzájomné porozumenie so svojím ovčiakom. Len potom sa stane vaším najvernejším priateľom a neohrozeným ochrancom vašej rodiny!