než kŕmiť korytnačku

Ukázalo sa, že ak je korytnačka kŕmená nesprávne,začína byť rozmarná, nejedla dobre, alebo vôbec odmieta jedlo. Stredoázijské alebo stepní korytnačky nie sú výnimkou. Aby sa váš maznáčik cítil v pohode, kompetentne vytvoril stravu pre dieťa.

Čo kŕmiť vyloženú korytnačku v strednej Ázii?

Najprv to všetko milujú korytnačkyrastlinné potraviny. Medzi užitočnými rastlinami sú kapusta, tekvica, melón, melón, hlávkový šalát, jablká a púpava. Nebude sa vzdať a bobule - maliny, čerešne a jahody. Mlieko s bielym chlebom nasiaknutým v ňom bude musieť ochutnať škrupina zvieraťa.

Čo ešte môžete kŕmiť korytnačkou? Vápnik je potrebný pre budovanie a udržiavanie pevnosti kostného pokrytia - škrupina. Preto musí byť v ponuke prítomný čerstvý tvaroh. Obilniny Manna a pohánka využívajú obohatenie zoznamu potravinárskych výrobkov.

Nemyslite si, že korytnačky sú vegetariánske. Jedzajú absolútne všetko. Pre dekoráciu terárií preto musíte byť veľmi opatrní. Koniec koncov, takmer všetko, čo sa tam dostane, bude "testované". Takže nestraňujte bielkovinu bielkovinové jedlá. Dostatok jednej polievkovej lyžice surového mletého mäsa alebo polovice tvrdého vajca. Ale ako kŕmenie žraločej pôdy s mäsom, ktoré je škodlivé, vyrovnajte nedostatok bielkovín, nahradiť produkt, ktorý má nepriaznivý vplyv na skutočný červ, ktorý živí akvarijné ryby. Ale nepreháňajte to. Každá potravina živočíšneho pôvodu môže viesť k tráviacej poruche. A je lepšie doplňovať korytnačku s fazuľkami, bohatými rastlinnými proteínmi.

Nepreplňujte pomer korytnačky s paradajkami, uhorkami a mrkvou. Nemajú im rád. To sa dá ľahko vysvetliť, pretože vo voľnej prírode tieto zvieratá konzumujú bobule, púštne rastliny alebo mrkvu.

Čo kŕmi korytnačkou v zime?

Zvyčajne v zime korytnačky idú do režimu spánku. Ale doma v tejto chladnej dobe je dosť teplo. Korytnačka preto nespí, ale stáva sa pomalým. Čo sa v tomto období živí korytnačkou doma?

Jedlo môže zostať rovnaké. Ale nenechajte sa prekvapiť, ak váš malý priateľ nemôže prekonať letnú dennú cenu. Približná denná dávka sa môže na zimné obdobie prepočítať a bude to vyzerať takto:

  • mrkva - 30 gramov,
  • zemiakový varený - 20 gramov,
  • kapusta - 30 gramov,
  • biely chlieb - 20 gramov,
  • rybí olej - 0,5 gramov,
  • repa - 20 gramov.

Nezabudnite obohatiť tento zoznam o bylinky v lete, napríklad púpava, ktorej listy je možné vyzdvihnúť z rušnej a znečistenej cesty a mesta.

Je potrebné vyplachovať korytnačku?

Povedali sme ti, čo si kŕmiť dompôdy korytnačky. Ale napriek tomu potrebujú vodu, aj keď zriedka piť: jeden - raz za dva - dva týždne, iní majú dosť a jeden "dátum" s vodou mesačne. Frekvencia, s akou sa majú usporiadať postupy vody, závisí od toho, čo zviera beží počas určitého časového obdobia.

ako môžete kŕmiť korytnačku

Ak je to kapusta, potom bunky telo korytnačkydostať dostatočné množstvo vlhkosti a "plávať" bude mať menej. Ale ak je väčšina dennej stravy biely chlieb - vanička by mala byť usporiadaná trochu častejšie.</ P>

Aj keď, aby ste nezostali svoje mozgy, usporiadajtekorytnačka kúpeľ deň raz týždenne a pol. Nalejte trochu menšie množstvo vody do nádrže ako centimeter. Krk nosa by mal byť nad hladinou vody, aby sa obyvateľov našej planéty nedotýkal. Zviera zvierate vo vode a ponechajte ju vychutnať po dobu pol hodiny. Verte mi, tentoraz stačí, aby mal dieťa čas na opitosť a plávanie.