názvy pre papagáje

Keď sa v dome objaví nový člen rodiny, nie je každývydrža prísť s krásnym a zložitým menom. Aký je názov papagája? Chcem vyzdvihnúť veľmi zvukovú a jasnú prezývku, pretože bude so svojim domácim miláčikom celý život. Mená pre papagáje sú veľmi ťažké vybrať, pretože pri výbere existuje niekoľko bodov, ktoré je potrebné zvážiť.

Ak ste našli referenčné knihy s prezývkami pre zvieratáa už ste si vybrali niekoľko zaujímavých možností, najprv premýšľať: bude vaše domáce zviera schopné vysloviť svoje meno? To platí pre hovorené papagáje, v konečnom dôsledku je často voliteľné na výcvik vtákov. Krásne mená pre papagáje by mali byť k dispozícii aj pre ich majiteľov.

Odborníci odporúčajú pri výbere názvu pre papagáje, aby dodržiavali určité pravidlá:

 • vyberajte si názvy so zvukom "ch" a "k", to sú tie zvuky, ktoré sú najľahšie povedať vášmu domácemu miláčikovi;
 • papagáti majú veľmi rád, že hovoria, že "hučanie" zvuky, pretože môžete pridať názov so zvukom "p", s najväčšou pravdepodobnosťou bude pes veľmi rýchlo milovať jeho meno;
 • papagáje prenesú reč v zpěvavým hlasom, takže prítomnosť samohlások v mene nutné;
 • Problémy nastanú s týmito zvukmi, "c", "h", "C", ale naozaj ťažké vtáka hovoriť "th" znie: "l", "n".

Mená pre papagáje

Ak sa rozhodnete vyzdvihnúť vášho domáceho miláčikaexotický alebo romantický názov, musíte trochu premýšľať. Názvy pre papagáje nie sú len spôsob, ako zdôrazniť svoju lásku k domácemu miláčikovi, toto meno bude sprevádzať vták po celý život. Napríklad, smiešne horlivé meno vždy povzbudí ľudí okolo, vták na to reaguje. Zložitý a komplikovaný názov môže priniesť určitú stopu na charakter vtáka: čím náročnejšie je meno, tým bizarnejšie môže byť vaše dieťa.

Určite sa vyhýbajte podobnosti názvu vtáka s menom jedného z rodinných príslušníkov. To bude zmätené len s papagákom.

Názov chlapca papagája

Ak nemáte v pláne učiť vták reč, menomôžete si vybrať absolútne niekoho. Je trochu ťažšie nájsť meno pre hovoriaceho papagája. Princíp výberu je uvedený vyššie, ale tu je niekoľko variantov názvu pre papagája:

 • Arik, Tiša, Arkasha, Yasha, Arkhip, Tory, Archie;
 • Borya, orol zlatý, Fedya, Chucha;
 • Zheka, Zhora;
 • Kesha, Kiril, Prosh, Rubik;
 • Chizhik, Shurik.

Názvy zvlnené papagáje - dievčatá

Výber mena pre vášho domáceho maznáčika, pamätajte, že vásbude to vyslovovať denne. Veľmi dobré pre názov kombinácie dvoch identických slabík: Coco, Chichi, Rara. Môžete zdôrazniť názov správania alebo vonkajšiu farbu vtáka. Názov dievčaťa papagája môže byť vybraný ako univerzálny alebo obyčajný a môžete si trochu fantasovať. Tu je niekoľko možností:

 • Basia, Vesta, Viola, Gressy, Julia, Desi, Jeanne, Zora, Zara;
 • Irma, Zura, Coca, Zita, Lana, Linda, Laura, Mary;
 • Terra, Sarah, Uma, Flora, Tsatsa, Tsypa, Jashma, Era, Elba.

Majte na pamäti, že výber čisto ženské alebomeno človeka môže byť, keď ste plne presvedčení v oblasti vášho domáceho maznáčika. Ak nechcete riskovať alebo jednoducho nenájdete to správne, pokúste sa vyzdvihnúť meno medzi univerzálne mená pre papagáje:

  krásne mená pre papagáje

 • Gera, Desha, Christy, Ventilátor, mihalnice, Tosh, Mickey, Leka, Jeka, fena Tyusha.

Keď sa rozhodnete pre voľbu názvu, skúste tovyslovte to hladko. Uistite sa, že hovoríte pokojným a milým hlasom, čo uľahčí proces zvykania si na meno vtáka. Okrem toho váš maznáčik pochopí, že táto sada zvukov nehrozí pre neho žiadne nebezpečenstvo.

V priebehu času sa vták naučí meno a bude neustálevysloviť to. Nezabudnite neustále odkazovať na meno domáceho maznáčika a vyslovovať s ním rôzne vety. Takto sa vták postupne naučí vyslovovať najjednoduchšie slová, ktoré ste vyslovili so svojím menom.