Stredoázijský ovčiak - charakteristikami plemena

Stredoázijský ovčiak, alebo Alabai, ako ich mnohí nazývali - je neohrozený a pokojný pes so silným ochranným inštinktom.

Charakter stredoázijského pastiera

Môžete uviesť opis plemenaCentral Asian Shepherd: Silný, nezávislý, inteligentný pes, venovaný jeho majiteľovi. Napriek tomu, že Alabayev je považovaný za bojových psov, sú celkom pokojné a vyvážené. Stredoázijský pastier má menej divoký a agresívny charakter, na rozdiel od jej blízkeho príbuzného - kavkazského ovčiaka. Alabai je dominantné plemeno psov, môžu sa mierne a neutrálne odvolávať na iné zvieratá v dome, ale často prejavujú agresiu voči iným psom. Kvôli ich inštinktom, ktoré sú v nich veľmi výrazné, sú psy podozrivé a nedôverčivé k outsiderom. V rodine má stredoázijský ovčiak mäkký a trasúci charakter, dobre sa stretáva s rodinnými príslušníkmi, je láskavý voči deťom a vždy pôsobí ako obhajcovia. Stredoázijskí pastieri sú dostatočne hraví a aktívne, čo má tiež pozitívny vplyv na komunikáciu s deťmi.

Veľkým plusom charakteru stredoázijského pastiera je to, že sú veľmi inteligentní a rozumní, líšia sa čistotou a nestrácajú nábytok.

Plemeno Standard

Stredoázijský ovčiak má veľký, mohutnýTelo s dobre vyvinutými svalmi. Psy väčšie ako samice, ich rast v ramene môže byť väčší ako 70 cm u žien rovnaké - 65 cm ovčiarsky štandard plemena prípustné akejkoľvek farby vlna:. Z čisto bielej až po tiger, Videli v rôznych kombináciách, okrem hnedej a modrej farby. Srsť môže mať aj krátky (až na 3-5 cm) a dlhá (až 7-9 cm).

Druhy stredoázijských pastierov

Predpokladá sa, že stredoázijský pastiersky pes patrí do skupiny ovčiacich plemien psa psov a má jedného spoločného predka - tibetského Veľkého dana, a preto je možné klasifikovať takéto psy ako:

  • Pamiatský pastierský mastiff;
  • Pamirian Shepherd;
  • Turkmenský ovčiak;
  • Stredoázijský pastiersky pes - charakter plemena1

  • Tadžický pastiersky pes a niektorí ďalší.

Vlastnosti stredoázijského pastiera

Znak stredoázijského ovčiaka je jehoVeľkosť a osobnosť, môže byť nepríjemné držať ju v mestskom byte. Pes sa cíti lepšie na ulici, ale netrpí teplom, takže Alabai by mal mať prístup na tieňové miesta.

So psom je nevyhnutné, aby ste boli zapojení z mladého veku abude lepšie, ak to urobí profesionálny kynológ. Mali by ste tiež chodiť so psom častejšie, dajte mu príležitosť pohybovať sa a urýchliť, ale nezabudnite na bezpečnosť okolitých ľudí a zvierat.