Tréning Alabai

Mnoho majiteľov a dokonca aj profesionálnych chovateľovverte, že plemeno psov Alabai sa nevzdáva žiadnemu tréningu. Argumentom je fakt, že Alabais pomerne vysokú úroveň inteligencie a iné opomenutie hostiteľovi spojené s rozpadom príkazu, pes vníma ako možný správanie, a potom sa ju prinútiť k tomu, čo nechce byť veľmi ťažké.

Vlastnosti plemena Alabai

Alabai šteňa môže byť vyškolená, ak si pamätátevlastnosti tohto plemena. Je to pastierský pes, čo znamená, že na genetickej úrovni býva v balíčku s ostatnými psami a plní to, čo vedúci balenia chce. Preto je veľmi dôležité, aby ste v prvých dňoch ukázali, že ste to vy, kto ste pánom a že vaše tímy musia šteniatko vykonávať starostlivo. Skúsení kynológovia odporúčajú chodiť so psom na miestach, ktoré sú pre neho neznáme, a tiež nosiť psa v aute, vo verejnej doprave. V neznámom prostredí sa každé šteniatko stratí a vy, zostávajúci pokoj a istota, sa ukážeš ako skutočný vodca balíčka, ktorý môže pomôcť vyrovnať sa s ťažkou situáciou.

Alabai tréning doma

Vzdelávanie a odborná príprava Alabai je založená na štúdiu niekoľkých základných príkazov. Zostávajúce príkazy sa naučia na žiadosť hostiteľa.

Prvý a najsilnejší tím pre Alabai je jehoprezývka. Je potrebné zabezpečiť, aby sa pri prvom vyjadrení svojho mena pes opustil všetky záležitosti a venoval všetku pozornosť. Pri učení prezývok sa používa iba pozitívne vystuženie.

Po prezradení prezývky môžete začať študovaťTeam! "Mi" Jej štúdie by malo prebiehať na vodítku, pretože v prípade, že pes sa bude snažiť narušiť tím treba pokojne, bez toho aby dochádzalo k bolesti, aby ju vytiahnuť k nemu Alabame naučil - vykonanie príkazu je nutné. Povel "Sadni!" A "Ďalšie!" Vyvíjaný v rovnakom duchu.

"Fu!", "Nie!" Alebo "Nemôžete!"Sú podporované negatívnou akciou (napríklad záškuby na vodítku). Tento príkaz musíte starostlivo zvládnuť, aby ho pes nemohol odtrhnúť. To pomôže urobiť Alabai bezpečnejším pre ostatných.