Hrozienka hrozno doma

Hrozienka hrozno, home-varenéPodmienky získania chutné, sladké a môže byť skladovaný po dlhú dobu. Use vysuší bobule môžu byť pre prípravu chutné pokrmy, ako aj na pečenie a dezertov.

Ako sušiť hrozno hrozienka?

Jeden z najjednoduchších a najbežnejšiespôsob sušenia hrozna, v ktorom sú plody umiestnené na slnku. Neumyté hrozno z tohto vyrieši a odstrániť zhnité alebo poškodené plody. Ďalej bobule sú stanovené na papier alebo pletivo, je umiestnený na slnku a nechá sa úplne suchý, sústruženie hrozno raz za tri dni.

Takýto spôsob je vhodný ako pre prázdne hrozienok z bieleho hrozna alebo hrozienok od tmavo až bobúľ.

V priemere, sušenie na slnku trvá asi mesiac,ale môže urýchliť proces, klesá bobule v roztoku horúcej sódy pred sušením. Tonkokory hrozno by sa mali zachovať v nie príliš robustné roztokom sódy (1/2 h. Jedlá sóda vo vode TRY) pre Tolstokorov vyššiu koncentráciu (1 polievková lyžica. Lyžica na liter). V dôsledku bielenie roztokom sódy na povrchu plodov zničená voskový film, ktorý zabraňuje výstupu vlhkosti, a sú vytvorené mikrotreschenki.

Ako hrozienka z hrozna?

Najlepšie metódou sušenia hrozna hrozienka je ten, v ktorom sú plody nie sú vystavené priamemu slnečnému žiareniu, ktoré chránia farbu a viac živín.

Umiestnením celku, nepoškodený bobule na roštealebo mriežky, hrozno sa nechá zaschnúť pod prístreškom alebo v dobre vetranej a suchej miestnosti. Po asi 20 až 30 dňoch budú hrozienka pripravený. Počas sušenia, nezabudnite zapnúť bobule pre rovnomerné sušenie.

Príprava hrozienka z hrozna doma

V podmienkach bytu v oblačnom počasí hroznavýhodne sa vysuší v sušiarni. V dôsledku tohto spôsobu sušenia je uložený nie je veľa živín, ale tento proces trvá oveľa kratší čas.

Pred vykonaním hrozienka z hroznaplechy pokryté pergamenu. Bobule rovnomerne nanesie na podnosy a zahrievaná v 90 ° rúry, keď je najlepšie otvoriť dvere k odparenie vlhkosti. Potom, čo je hrozno pokrčené, nastavte pri teplote 70 stupňov a pokračujte v sušenie až tesne. Podľa tejto metódy sušenia trvá menej ako 30 hodín.