koľko bielkovín v jednom vajci

Všetci z nás sú známe kuracie vajciaNeoddeliteľnou súčasťou jedálnička takmer každého človeka. Dôkazom toho je nasledujúci fakt: každý rok každý rok jedá asi 200 vajec. Mexiko má vedúce postavenie vo svete ku konzumácii vajec v priemere krčí asi 22 kg vajec na osobu ročne, čo je takmer 1,5 vajíčok denne. Toľko vyhľadávaná vajcia sú vzhľadom k ich nízkej cene, ale aj preto, že také obrovské plochy biotopu a počet kurčiat, ktoré sú schopné poskytnúť vajcia takmer všetci obyvatelia krajiny.

Výhody kuracieho vajca

Počuli sme o obrovských výhodách vajec, žĺtkov aproteín. V nich leží obrovské množstvo mikro, makroživín, vitamínov a aminokyselín. Zloženie kuracích vajec zahŕňa vitamíny A, E, B, C, D, H, K, PP. Rovnako bohaté na vajcia sú minerály ako horčík, jód, draslík, vápnik, bór, molybdén, chlór, zinok, síra, železo, meď, mangán a kobalt. Obsahujú tiež veľké množstvo aminokyselín (kyselina glutámová a asparágová, leucín, lyzín, serín, izoleucín, treonín).

Užitočné vlastnosti vajec priamo súvisia so svojimi vynikajúcimi prísadami, vrátane toho, koľko bielkovín vo vaječných bieliach (bez ohľadu na to, ako to znie smiešne!).

Dokonca posilnia váš imunitný systém,normalizovať robot gastrointestinálneho traktu a chrániť pred kataraktom. Pravidelná konzumácia kuracích vajec bude slúžiť ako dobrá preventívna starostlivosť o kardiovaskulárne a onkologické ochorenia a tiež posilní kostnú štruktúru, zvýši vaše duševné schopnosti a zlepší pamäť.

Navyše kuracie vajcia, a to kuracia bielkovina,bude veľmi užitočné pre chudnutie ľudí, rovnako ako pre tých, ktorí chcú budovať svalovú hmotu. Vaječná bielka je vynikajúci a najdôležitejší prírodný zdroj bielkovín. A je potrebné na vytvorenie, uchovanie a obnovu svalového tkaniva organizmom.

Proteín v proteine

No, poďme sa bližšie k faktom. Po prvé, zvážte, koľko bielkovín v jednom vajci. V jednom slepačie vajcia obsahuje približne 4-5 gramov bielkovín. Je potrebné poznamenať, že kuracie bielkovinu niekedy až vynikajúce mlieka a hovädzieho mäsa alebo rybie bielkovinu.

Vaječný proteín absorbuje naše telo o 94%,zatiaľ čo napríklad hovädzie mäso je len 73%. Vaječný proteín je 90% voda, zvyšok je bielkovina. Obsahuje obrovské množstvo niacínu, vitamínu K, B2, B6, B12, E. Je tiež známy svojim vysokým obsahom vitamínu D, v tomto je schopný prekonať len rybí olej. Obsah tukov vo vaječnej bielej je minimálny, preto sa zvyčajne považuje za nízkokalorický produkt.

A teraz odpovieme na najčastejšie otázky týkajúce sa vaječného bielka:

  • koľko bielkovín vo varení - 12, 7 g / 100 g;
  • koľko bielkovín v kurenie vajcia - 13,1 g / 100 g;
  • koľko kalórií vo vaječnom albume - 48 kcal.

Všetko je dobré, ale s mierou. Nadmerná spotreba vajec, vzhľadom na to, koľko bielkovín v 1 vajci, sa celkom vážne odráža na našom zdraví. Existuje názor, že spolu s kuracími vajcami sa do nášho tela dostáva veľké množstvo "zlého cholesterolu". To všetko, ale spolu s ním do organizmu vstupuje veľké množstvo fosfolipidov, vitamínov a lecitínu. Vďaka tomu sa prakticky neodkladá cholesterol.

koľko bielkovín v jednom vajci

</ P>

Ľudia s cukrovkou by mali byť vážneAk sa chcete zaoberať množstvom konzumovaných vajec, aj napriek ich nadmernej spotrebe spolu so závažnými chorobami v prítomnosti zvyšuje riziko vzniku mozgovej príhody, infarktu.

Aby sa tomu vyhlo, malo by to jednoduchoregulovať počet spotrebovaných vajec, ako aj sledovať ich kvalitu a spôsob prípravy. Za jeden deň môžete jesť nie viac ako 100 gramov, v jednom vajci asi 50 g. V dôsledku toho budú dve vajcia denne stačiť. A stojí za to pamätať, že konzumácia kuracích vajec vo svojej surovej forme nie je v žiadnom prípade užitočná, skôr ju variť alebo vyprážať.