typy atletiky

Všetky druhy atletiky sú najviacprírodný šport pre osobu. Od mladého veku sa učíme chodiť a beh, hodiť loptu - a stopa a pole sú všetky tieto známe z detských možností, ale len v o niečo zložitejšej forme. Pravdepodobne je to kvôli jeho organickej atletike tak dobre ovplyvňuje zdravie. Okrem toho je jedným z najstarších športov známych ľudstvu od roku 776 pred naším letopočtom.

Tracková atletika: šport

Typy atletiky sú úplne odlišné: zahŕňajú chôdzu a beh a rôzne druhy behu vrátane krížov a šprincov, ako aj všestranné technické typy ako skákanie a hádzanie:

 • beh (podrobnejšie sa pozrieme na to nižšie).
 • skoky: výška, dĺžka, stĺp, trojitý skok;
 • športová chôdza;
 • Hádzanie škrupín: oštep, disk, kladivo, jadro;
 • všestranný.

Zo všetkých týchto rozmanitostí je najväčšípopularita medzi fanúšikmi dosiahla práve bežné športy - je to zadarmo a príjemný spôsob, ako udržať krásu a zdravie svojho tela. A nie je potrebné žiadne špeciálne vybavenie - len dobré bežecké topánky a tepláková súprava. Verte mi, v porovnaní s inými športmi je to veľmi malý náklad!

So skokmi z atletiky všetci predstavujemestále v škole. Zvyčajne sa po škole, takže študenti, ktorí sa líšia veľa úspechov v tejto oblasti, sa vyzývajú na účasť na časť pre ďalší rozvoj schopností, odkiaľ vedie priama cesta do mesta, regionálnej súťaže a potom na majstrovstvách sveta.

Rôzne v trati a poľa je všetko okolo -Je to druh súťaže, v ktorej sú súťažiaci súťažení vo viac ako jednej disciplíne, ale v rôznych disciplínach, čo umožňuje identifikovať najviac multilaterálne rozvinutého športovca. Prekvapivo, ženy, ktoré sa zaoberajú všade okolo a majú dobrú jazdu v akejkoľvek vzdialenosti a skoky v dĺžke alebo výške, sú schopné vyhrať v súťaži dokonca aj úzkych špecialistov, ktorí osobitne prijali jednotlivé druhy.

Tracková a poľná atletika: beh

Nadnárodná atletika je dosť rôznorodá, niektoré vyžadujú výdrž, iní - schopnosť rýchlo rozvíjať rýchlosť. Obsahujú rôzne varianty:

 • sprinty (štandardné vzdialenosti - 100 m, 200 m a 400 m);
 • bariérová dráha (100 m, 400 m);
 • beží na stredných vzdialenostiach (zvyčajne na priemernú vzdialenosť rovnajú vzdialenosť od 800 do 3000 m, tu je aj beh s prekážkami na 3000 m);
 • bežia na dlhé vzdialenosti (štandardné dva z nich - 5000 m a 10 000 m);
 • kríž (beh na bežku);
 • maratón (beh po trase na veľmi dlhé vzdialenosti);
 • Relé (príkaz tvorí bežeckú dráhu a pole, ktorý obsahuje nasledujúce možnosti: 4 x 100 m, 200 m x 4, 4 x 400 m, 800 m x 4 alebo 4 x 1500 m).

Atletiku možno praktizovať ako naprofesionálnej úrovni a amatérskych. V USA mnohí obyvatelia oboch miest a malých miest pravidelne robia jogy na stredných vzdialenostiach

skákanie atletika

udržať telo v tvare. Okrem toho tieto cvičenia dokonale posilňujú kardiovaskulárny systém a pľúca, podporujú vytrvalosť a svalový tonus. Okrem toho je to beh, ktorý je hlavným nepriateľom tukových usadenín na žalúdku.</ P>

Okrem toho, ako je ľahké vidieť, typy spusteniatrať a poľné atletiky vôbec neznamenajú výlučne samostatné povolania: štafeta vyžaduje, aby tím bol osobitne koherentný, čo znamená, že rozvíja tímový duch a schopnosť pracovať v tíme.

Mimochodom, deti sú uvedené v sekcii atletikymôžete mať od 7-8 rokov. V tomto veku telo je pripravené pre zaťaženie tohto druhu, a navyše, ak sa ukáže, že dieťa má možnosť, v budúcnosti sa budú môcť zapojiť do profesionálneho športu.