prečo sa spermie vyskytuje z vagíny

Mnoho žien, z rôznych dôvodov,čeliť problému počatia. V takýchto situáciách lekári často počujú otázku od potenciálnych mamičiek, čo sa priamo týka toho, prečo po sexe vyteká spermie z vaginálnej dutiny. Veľa žien verí, že tento faktor je dôvodom dlhodobej absencie tehotenstva. Pokúsme sa odpovedať na túto otázku a zistiť: Je naozaj pravda, že keď ejakulát vyteká z vagíny po sexuálnom styku, nedôjde k počatiu.</ P> Prečo sa tento fenomén stane?

Je potrebné poznamenať hneď, že takýto javJe to úplne normálne; v žiadnom prípade nehovorí o nesprávnej štruktúre reprodukčných orgánov ženy. Okrem toho, ak po sexe uniká sperma z pošvy, neznamená to, že spermie preniknú do maternicovej dutiny.

Ak hovoríme konkrétne o dôvodochje potrebné najprv poznamenať, že to je najčastejšie pozorované u tých žien, ktoré majú trochu sploštenú zadnú vaginálnu fornix. V tomto prípade sa izolácia spermy od ženských pohlavných orgánov vyskytuje v dôsledku pôsobenia gravitácie na ňu. Práve táto skutočnosť slúži ako vysvetlenie, prečo spermie vychádzajú z vagíny takmer okamžite po sexe.

Aj niektoré ženy si uvedomujú, že majúspermie vyteká z vaginálnej dutiny počas procesu močenia, ku ktorému dochádza po krátkom čase po pohlavnom styku. Tento jav nemožno považovať za porušenie. Koniec koncov, keď idete na toaletu, aktivujú sa svaly malého panva, čo v dôsledku tlaku na vagínu prispieva k uvoľneniu ejakulátu, ktorý tam zostal.

Čo by mala robiť žena v takejto situácii?

Treba poznamenať, že z lekárskeho hľadiskaTento jav vôbec neovplyvňuje proces koncepcie. V každom prípade časť semennej tekutiny spolu s mobilnejšími spermiami preniká do hrdla maternice a potom do dutiny reprodukčného orgánu. Na hnojenie zrelého vajíčka stačí dosť 3-5 ml ejakulátu.

by sa mal vyskytnúť únik spermií z pošvy

Z toho, čo bolo povedané vyššie, môžeme dospieť k záveruskutočne, sperma z vaginálnej dutiny nasleduje alebo nie, bezprostredne po ukončení pohlavného styku, nemá žiadny praktický význam. Tam, kde hrá veľkú úlohu počet aktívnych, pohyblivých spermií v semennej tekutine, pripravených na oplodnenie zrejúceho vajíčka. Koniec koncov, vo väčšine prípadov sú to znaky mužských spermií, ktoré bránia normálnemu hnojeniu zrelého vajíčka v ženskom tele.</ P>

Treba teda povedať, že žena to nie jemali by premýšľať o tom, či semeno pochádzajúce z pošvy môže po sexe vysvetliť, pretože tento jav je absolútne prirodzený a nijakým spôsobom nezasahuje do procesu hnojenia.