pohlavie po odstránení maternice

Veľa žien, ktoré už prešlihysterektómia alebo aké to je, premýšľajte nad tým, aký bude ich sexuálny život po odstránení maternice, či oni sami alebo ich partner dostane rovnaké pocity.

Kedy je sex po odstránení maternice možné?

Po operácii lekári odporúčajú najmenej šesť týždňov, aby sa zdržali sexuálneho života, pretože švy by mali byť po operácii dobre utiahnuté.

Pocity sexu po odstránení maternice

Sexuálny život u žien s odstránenou maternicou nie jesa nelíši od zdravých zástupcov žien. Samozrejme, že v prvých mesiacoch po hysterektómii môže žena počas sexuálneho styku zažiť určitú bolesť, ale nakoniec príde na nič.

Pretože erotogénne zóny sa nachádzajú na stenách vagíny a vonkajších pohlavných orgánov, pohlavie po operácii na odstránenie maternice naďalej prináša to isté potešenie.

Ak je žena odstránená spolu s maternicoupošvy, potom počas sexu môže mať bolesť. Ak žena má maternicu odstránenú s jej doplnkami, môže prestať zažívať orgazmus.

Hlavným problémom v tejto situácii môže byťviac reprezentovať psychologický aspekt. Žena, ktorá podstúpila hysterektómiu, môže mať ťažkosti s uvoľnením a preto si užívať sex. V tomto ohľade môže znížiť sexuálnu túžbu. Problémy s libido sa môžu vyskytnúť aj v súvislosti s hormonálnymi poruchami, ak žena neprijme hormonálne lieky odporúčané lekárom.

Avšak väčšina žien (približne 75%) si zachovávasilu sexuálnej túžby na rovnakej úrovni a niektorí dokonca zažívajú jeho posilnenie, čo je najčastejšie spôsobené odstránením nepríjemných gynekologických symptómov a nepohodlie po operácii.