teplé a studené farby

Správny výber farieb je zárukou toho,že oblečenie alebo kozmetika vás vždy zdobia. "Alien" farby môžu pridávať vek, dávajú pokožke nezdravý vzhľad, skrývajú škaredé vlasy a oči. Zatiaľ čo vaša paleta zvýrazní pokožku, zvýrazní prirodzenú červenú farbu a pigment perí. Ak chcete zistiť, ako si vybrať farby pre seba, musíte pochopiť, ako sa líšia.

Všetky odtiene, ktoré nás obklopujúderiváty troch hlavných: červená, modrá a žltá. Zmiešavanie nám dáva farby druhého rádu - oranžovej, zelenej a fialovej. A s ich pomocou môžete získať akýkoľvek tón zo spektra.

Ako identifikovať chladné a teplé farby?

Najpriornejšie klasifikácie naznačujúzvážte teplé žlté odtiene všetku žltooranžovo-červenú časť farebného kruhu a studenú modrozeleno fialovú. To nie je úplne pravda, pretože takéto čisté farby sa zvyčajne nachádzajú iba na obrázkoch. V praxi sa všetko líši: napríklad návrhári odevov majú tendenciu používať zaujímavé, komplexné, zmiešané možnosti. Rozdiel medzi chladným a teplým odtieňom farieb je to, čo má každý z nich: chladný modrý alebo teplý oranžový.

Je dôležité pochopiť a pamätať na to, že akákoľvek farba - modrá, fialová alebo červená - môže byť teplejšia alebo chladnejšia a v každom prípade môžete zvoliť tieň individuálne.

Aké sú tieto teplé farby?

 1. V žltej farbe: horčica, rakytník, kari, šafran, jantárová, sírová žltá, slnečnica, med a vaječný žĺtok.
 2. V červenej farbe: tehlová, koralová, medovo-červená, ohnivá červená, paradajka, makovica, cinnabar, granátové jablko a podobne.
 3. V zelenom prostredí: olivový, khaki, hruška, vápno, myrta, farba zeleného hrášku, zelené lesy a iné.
 4. V modrej farbe: neba modrá, benzín, moray, chrpa modrá, tyrkysová, ochranná modrá, morská vlna a tak ďalej.

Aké sú tie studené farby?

 • V žltej farbe: citrón, žltá tabuľka, slama alebo svetlo a tak ďalej.
 • Červené: karmínové, víno, fialové, vínové, čerešňové, malinové, rubínové, alizarínové a iné.
 • V zelenej farbe: smaragd, malachit, ihličnaté zelené, dymové šedo-zelené, fľaše a iné.
 • V modrej farbe: zafír, kobalt, indigo, azúrová modrá, ultramarín, ľadová modrá.
 • </ Ol> Farebné typy vzhľadu a farby

  Ak chcete zistiť, aké teplé alebo chladné farby v oblečení sú vhodné pre vás, musíte pochopiť, ktorý zo štyroch typov farieb, ktoré patria:

  pružina, Teplý farebný typ. Ľudia tohto typu majú ľahkú, priehľadnú, bronzovo-zlatú alebo slonovinovú kožu. Oči sú spravidla modré, zelené alebo orechové. Vlasy sa môžu pohybovať v rozmedzí od svetla až po štíty: môže to byť slama, med-meď alebo zlatohnedé kadeje.

  jeseň, Druhá teplá farba. Koža - od priehľadnej bielej až po mierne zlatú. Oči môžu byť svetlo modré a celý zlatohnedý rozsah (jantárová, hnedá, červená a tak ďalej). Vlasy "jeseň" obsahujú aj teplé odtiene: medené zlato, červené a červené gaštany a podobne.

  teplé a studené farby1

  zimné, Tento typ studenej farby sa líši bezchybnePorcelánová koža, ktorá má takmer vždy namodralú farbu. Oči - všetky odtiene ľadovej modrej, šedej alebo hnedej (sú však aj zelené). Vlasy sú vždy kontrastné, tmavé (od hustého gaštanu až po modro-čierne).

  letné, Predstavitelia tohto typu farby majú mliečny,bledá alebo olivová koža, ale vždy s chladným podtónom. Oči "chladné": šedá, šedo-modrá, svetlo zelená. Vlasy môžu byť svetlohnedé, tiež s popolami. Ale aj keď sú "letné" vlny tmavé, "červená" v nich stále nie je tam - ako "zimy", budú vždy vysledované na striebristo-šedú základňu.