Druhy tkanín pre odev

Nákup ready-made veci alebo materiálu na prispôsobenie,Vždy venujeme pozornosť kvalite textílie, pretože to bude závisieť od prevádzkových období. Je potrebné pochopiť typy odevov na oblečenie, aspoň na úrovni spotrebiteľa, aby bola vaša voľba vždy úspešná a veci by vám pomohli dlho.

Typy odevov

Zloženie tkaniny je určené vláknami a sú rozdelené na dva typy: prírodné a chemické. Na druhej strane prírodné akcie sú rozdelené na:

  • Rastlinného pôvodu (ľan, bavlna, juta a konope);
  • živočíšneho pôvodu (hodváb a vlna);
  • minerálnym pôvodom (azbest, awn).

Chemické vlákna sa delia na:

  • umelý pôvod (viskóza, lurex, acetát, modal);
  • syntetický pôvod (kapron, nylon, perlon, bologna, spandex, nitrón, polyetylén, polypropylén).

Zoznam tkanivá, ktoré sú založené patrí chemických vlákien môže byť predĺžená, pretože moderné priemysel nestojí. Tiež sme považovali hlavné druhy odevov.

Výhody prírodných tkanín nie sú uvedenéJe to nevyhnutné, ale druhy, ktoré súvisia s chemickými, sú zlé, ako niektorí myslia? Napríklad pre športový tréning je potrebný oblek, ktorý umožní pokožke dýchať a nebude obmedzovať pohyby. Podobné vlastnosti sú obdarené veľkým počtom "syntetikov". Preto sú polyesterové a syntetické vlákna hlavnými zložkami pri výrobe textílií pre športové oblečenie. Keď vyberiete svoj šatník, každý z nás sa snaží starostlivo premyslieť, ako tieto alebo iné farby budú harmonizovať medzi sebou.

Typy látok na oblečenie 1

Ale nemenej dôležitá je kombinácia tkanívoblečenie! Textúra - to je to, na čo stojí za to venovať pozornosť. A hoci módni návrhári často ponúkajú veľmi excentrické kombinácie, mäkké zostávajú - tvrdé, lesklé - matné, jednoduché - drahé.</ P>

S každým rokom sa materiály na šitie stávajúViac a viac. Moderné oblečenie tkaniny sú stále chytré: milované stretch výrobky sú lycra, ľahké a teplé "umelé vlny" - to je akryl, "nebojácne" topánky a oblečenie - membránový materiál. Bolo tu viac príležitostí na vytvorenie vlastného obrazu. Mnoho výrobcov a značiek ponúka širokú škálu exkluzívnych odevných tkanín.