Čína je už dlho známa svojimi nezvyčajnými tradíciami, najmä ak ide o dovolenku ako svadbu.

Kĺzavá autá s čínskym drakom

Číňania vážia drakov. Považujú ich za múdre mýtické zvieratá. V strednom kráľovstve sa od dávnych čias nazývajú Lun a uctievanie. Podľa čínskej legendy boli miestnymi drakmi predkovia tých, ktorí žili v Európe. Posledné z nich sa jednoznačne líšili - boli krvilačné a zlé. A čínska filozofia učí, že drak je symbolom Yangovej energie. Navyše, mýtické zvieratá tejto kultúry sú vždy zobrazené s dlhým telom pripomínajúcim hada.

V čele korzety môžete vidieť aj keď je malý, ale odlišný od ostatných áut - je červený. S najväčšou pravdepodobnosťou hrá úlohu hlavy, ktorá vedie zvyšok.

Je zrejmé, že pohyb svadobné autá v tvare draka, symbolizuje obozretné a múdry manželstva. Ukazuje tiež, že nová rodina ctí tradície a rešpektuje ich.

Čínska svadobná tradícia1

Čínska svadobná tradícia2

Čínska svadobná tradícia3

Čínska svadba tradícia4

Čínska svadba Tradition5

Ale to nie je všetko. Číňania prísne dodržiavajú svoje tradície. Zozbierali sme ich najkrajšie.

Plánovaný plač

Áno, to je pravda. Podľa starobylého čínskeho zvyku, mesiac pred svadbou by mala nevesta úmyselne plakať každú hodinu. O týždeň neskôr sa k nej pripoja plačúca matka, o týždeň neskôr - babička, potom - sestra nevesty, to všetko sa deje v rôznych kľúčech. Účelom dodržiavania tohto zvyku je vyjadriť extrémny stupeň radosti z nadchádzajúceho manželstva. Na svadobný deň sa musí spievať pieseň-plač nevesty a ostatní hodnotia, ako dobre sa jej podarilo.

5 neuveriteľných svadobných tradícií v Číne

Strieľanie v nevestke

Vlastné nie je tak strašné, ako to znie. Ženích by mal uvoľniť tri šípky (samozrejme bez tipov) pre nevestu. Keď sa to stane, ženích vezme šípky a zlomí ich na polovicu ako znamenie večnej lásky k sebe navzájom.

5 podivné svadobné tradície v Číne

Červená svadba

V čínskej kultúre je červená farba lásky,veľa šťastia a odvahy. Číňania veria, že v deň svadby je farba veľmi dôležitá. Preto je tvár nevesty úplne pokryté červeným závojom, pohybuje sa v červenom svadobnom autom. Spolu s nevestou na svadobnom obrade matka drží červený dáždnik, ktorý symbolizuje plodnosť, po celú dobu nad hlavou.

5 čudných svadobných tradícií v Číne 2

Rezanie svadobného dortu

V Číne, ako máme, je zvykom dokončiť svadbuslávnostné vystúpenie svadobného dortu a stravovanie hostí. A koláče, rovnako ako my robiť krásne a multi-stupňovité. Ale tu sú odrezané zdola nahor - a to z dobrého dôvodu, pretože to symbolizuje nechať na úspech a blaho rodiny.

5 zvláštnych svadobných tradícií v Číne 3