Nemôžete ani predstaviť, aké hrozné ryby môžu byť. Stretnite sa - najnebezpečnejšie vodné príšery, ktoré žijú na našej planéte.

Tam sú ryby, ktorých zuby sú ostré, ako čepelBřitvy a nemôžu predstavovať menšie nebezpečenstvo pre ľudí, ako napríklad lev alebo krokodíl. Takéto monster ryby žijú nielen v hlbinách oceánu, ale aj v sladkých vodách a jazerách a dokonca aj v plytkých vodách. Preto pri vstupe do neznámej nádrže, obzvlášť niekde v trópoch, nesmiete stratiť svoju ostražitosť.

1. Fish Pack

Ryby Paku1

Ryby Paku2

Táto ryba môže dosiahnuť jeden meter dĺžky aNavážte približne 25 kg. Zuby sa podobajú na ľudskú formu, ale ak vás tieto ryby kousnu, nenájdete to. Toto monštrum obýva rieky Amazonky, ale po povolení športového rybolovu tohto druhu sa rozšírilo vo vodách Severnej Ameriky a Ázie.

V roku 1994 v Novej Guinei dvaúmrtí medzi rybármi. Boli zistené, že sú úplne zahalené zubami, smrť prišla zo straty krvi. Nebola okamžite zistená, ktorá šelma napadla mužov, ale ako sa ukázalo neskôr, ryba urobila balík.

2. Elektrické akné

Elektrické akné

Toto stvorenie, podobné zmesi hada a rýb,Sa nachádza v Amazonii a riekách Južnej Ameriky a keď sa objaví nebezpečenstvo alebo korisť, zasiahne jej obete elektrickým prúdom 600 voltov. Takáto úroveň stačí zabiť človeka.

3. Atlantická hlavička

Atlantická helikoptéra

Zdá sa, že táto ryba sa podobá prítomnostimonštrum s hroznou sadu malých a ostrých zubov. Hmotnosť môže byť 30 kg a dĺžka ohavnej ryby môže dosiahnuť 2 metre. Monster žije v oceáne a maskuje sa medzi morskými skalami.

Pri útočení sa otvára veľká rybaObrovské ústa a uhryzne zuby do tela obete. V ústach rýb sa môže hodiť futbal, ktorý dokáže prehltnúť bez problémov. Človek nemôže byť zachránený pred útokom takého morského draveka, existuje nebezpečenstvo dokonca aj pohltenie celého, pretože veľkosť žalúdka, táto strašná ryba, je takmer dĺžkou jeho trupu. Vyskytli sa prípady, keď sa ľudské pozostatky našli v žalúdkoch týchto rýb.

4. Rybársky tiger

Ryby tiger1

Ryby tiger2

Rybársky alebo goliáš je skutočné monštrum aDivoký dravec medzi obyvateľmi sladkovodných nádrží. Táto ryba môže dosiahnuť hmotnosť 50 kg a obrovské ostré zuby ju môžu ľahko vytrhnúť. Krvilačné monštrum napadne a zožerie zvieratá uviaznuté v rieke a neopustí útok na osobu. V podstate táto ryba žije vo vodách Afriky, najmä v rieke Kongo a jazere Tanganyika.

5. Sumec Bagarius

Fish Gunch1

Fish Gunch2

Tento sumec sa tiež nazýva ganch ryby,hlavne v rieke Kali, ktorá sa nachádza medzi Indiou a Nepálom. Jedná sa o kanibalovú rybu, je hlavným vinníkom pri zmiznutí ľudí na rieke. Hmotnosť sumca môže dosiahnuť až 140 kg a môže napadnúť aj s davom ľudí.

Ale sami ľudia vinia za to, že rybyzávislý na ľudskom tele, pretože miestni ľudia podľa starodávnych zvykov posielajú na poslednú cestu polovicu spiaceho tela mŕtvych po všetkých indických rituáloch pozdĺž tejto rieky.

6. Ryby pájky

Ryby paryry1

Ryby paiara2

Rybie paiara alebo makrely hydrolýzy jednoduchonarazí na hranice ľudskej predstavivosti - je to upírska ryba, skutočný hrabě Dracula v podobe vodného obyvateľstva. Monster rastie na 1,5 metra a môže vážiť asi 14 kg. Dĺžka jeho dolných psov môže dosiahnuť 16 cm a používa svoje vlastné tesáky, poznať umiestnenie vnútorných orgánov obete. Preto sa bezstarostná osoba, ktorá sa kúpi na rieke Amazonky, môže dostať smrteľný kúsok z tejto strašnej ryby. Očividne prilepí zuby priamo do srdca alebo pľúc, čím raz zabije svoju korisť.

7. Rybie kamene

Rybí kameň1

Rybí kameň2

Bradavica alebo rybie kameň je jedným z najviacjedovatých rýb na svete. Tento morské ryby - majster prevlekov u koralových útesov. Zahaluje sa ako kameň, pokropí sa pieskom od dna a čaká na svoju korisť. Jesť túto rybu muža, samozrejme, nebude môcť, ale zabiť - ľahko.

Vzhľadom k tomu, že táto ryba je veľmi podobná kameňu a žijeje to viac v plytkej vode, môže sa na ňu postaviť osoba, pre ktorú dostane dávku smrteľného jedu. Najstrašnejšia vec je, že neexistuje protijed pre jed z rybieho kameňa a človek zomrie v strašnej agónii, pretože jed nie je rýchle, ale niekoľko hodín. Táto ryba je bežná vo vodách Tichého oceánu a Indického oceánu, ako aj v plytkých vodách Červeného mora, takže naši turisti majú reálnu šancu stretnúť sa s týmto príšerkom, napríklad na populárnej dovolenke v Šarm El Šejk alebo v Hurghade.

8. Ryby snakeheads

Ryby hadov1

Ryby snakeheads2

Táto nebezpečná dravá ryba bola prvýkrát videná v Ruskuv riekach na Ďalekom východe a na území Primorye, ako aj v Kórei a Číne. Dnes sa však potápka môžu stretnúť v nádržiach iných krajín. On nie je pereborchiv v jedle a jedá všetkých žijúcich obyvateľov riek, rovnako ako obojživelníkov. V priemere môžu ryby vážiť 10 kg, ale existovali jedinci, ktorí dosiahli 30 kg. Ak osoba uhryzne takúto rybu, môže spôsobiť vážne zranenie.

9. Vandelia ryby

Vandelia fish1

Ryby vandelie2

Táto ryba žije vo vodách Amazonky a je strašnáČlovek, jeho veľkosť, tak paradoxné, ako to znie. Vandella privádza mäso, a môže preniknúť do tela prostredníctvom močovej trubice alebo konečníka a jedia mäso vnútri obete prináša bolesť a utrpenie, vzhľadom k svojej veľkosti (až 2,5 cm na dĺžku a hrúbku 3 mm). Táto ryba pláva na pach krvi a moču, ako to je - svoje zdroje dodávok. Ale našťastie, takéto prípady sú veľmi zriedkavé.

10. Piranha

Piranya1

Piranya2

Malá a strašná piranha má vo svojomarzenál trapezius ostré zuby, ktoré umožňujú niekoľko sekúnd odtrhnúť kúsky mäsa. Zuby sa zaseknú do mäsa rovnako ľahko ako teplý nôž rezáva olej. Tieto ryby dosiahnuť maximálne 30 cm na dĺžku, ale plávať a útočia vo svorkách, a vo veľmi krátkom časovom období, napríklad z tiel hovädzieho dobytka len kosti zostali. Ak sa z týchto neúprosných a krvilačných rýb dotkne človek, s najväčšou pravdepodobnosťou nebude zachránený.

11. Rybársky ježko

Ryby ezh1

Rybársky ježko 2

Táto ryba je známa tým, že je veľmijedovatý v jej koži, črevo a vaječníky obsahujú obrovské množstvo tetrodotoxin. Táto látka sa do tela obete, útočí na mozog, čo spôsobuje paralýzu a potom smrť. Preto je lepšie jesť túto rybu. Avšak, v Japonsku, to je považované za delikatesu pokrm z rýb a dusnatého, čo je druh rýb ježka. Ale pripravuje svojich odborníkov s dlhoročnými študoval správne krájať fugu, jedovatú otrávené mäso. Ale bez skúseností, na tanieri môžete dať osobe smrť s rybou.

12. Rampa pilota

pílovitá rampa

pílový sklon2

Obrovská píla je rampou dlho nebezpečnános, po stranách ktorých sú ostré, ako holiaci strojček, klíčky. Rovnako ako, že útok ľudskej seven-rampa nebude, ale má väčší pocit územnej obrany a veľmi zlý zrak, takže ak človek by sa na zlom mieste v zlú dobu, rampa so všetkou vašou mocou nechal ju videl vchod a obrátiť svoju obeť do mletej , Nebezpečenstvo spočíva v tom, že táto rieka monštrum dokonale maskovaná a oznámenia niekedy to môže byť príliš neskoro. Avšak, tento typ porastov pod hrozbou vyhynutia v dôsledku otravy povahy ľudskej činnosti.

13. Guasové ryby

Guassee fish1

Guassee fish2

V porovnaní s rybami, všetci ostatnípredstavitelia sú len malé ryby. Guasu nie je bez dôvodov nazývaný "gigantický gigantický gigant", pretože jeho rozmery sú desivé. Táto ryba váži asi 450 kg a jej čeľusť môže byť tak dlhá ako 5 m. Takýto exemplár, ako veľký biele žralok alebo obrie sumec, môže prehltnúť človeka úplne naraz.